1:» سال 92 دانشگاه تموم شده بود من میخواستم 6 ماه بعد برم سربازی .

چیزی که من بلد بودم مقدار کمی نقاشی ساختمون بود ( البته فکر میکردم اوسا کارم ولی نبودم ) .

اون روز آرزو میکردم یه موتور بتونم بخرم و باهاش برم سر کار که یه موتور دست دوم به مبلغ 750 هزار تومن از دوستم قرضی خریدم و با پول اولین کاری که انجام دادم پولشو دادم .

2:» سال 93 سرباز راهور بودم و عقدی هم بودم از نظر وضع مالی خانواده که هیچی نداشتن من بودم و همین موتور . یه بار یادمه رفتم یه ماشین باری رو جریمه کنم ، گفتم : آقا از اینجا حرکت کن برو تا ننوشتم برات . گفت بیا ! ببین اینو / یه کاغذ بود که نوشته بود سبزی و پنیر و گوجه . گفت اینو ببین دو روزه تو جیبمه زنم گفته بخر نمیتونم بخرم .

حقوق ِ من 146 هزار تومن بود ( فیش حقوقی های سربازی رو دارم) . رفتن اون طرف خیابون کارت حقوقم رو گذاشتم داخل خودپرداز دیدم 85 تومن دارم ، 20 تومن گرفتم دادم بهش گفتم برو فعلا اینایی که میخوای  بخر .

3:» 13 ماه از سربازی ِ من تو یه شهر مرزی بود که سربازای ِ خیلی فقیری باهامون بودن و اصلا فقرشون با فقر ِ من قابل مقایسه نبود یعنی حمام میرفتن بدون شامپو چون پولشو نداشتن . تو مدتی که من اونجا بودم شامپو ، پودر لباس شویی و یه کارتن خرما میخریدم میزاشتم روی کمد تا هر کی خواست استفاده کنه .

یکی مونده به آخر:» قبل عید یکی از دوستان مذهبی و گل ِ من میخواست عقد کنه به همسرم گفتم همین زنجیر طلایی هم که مونده بیا بفروشیم بدم قرض الحسنه به این دوستمون . قبول کرد . به مبلغ 3.5 میلیون فروختیم و دادم بهش البته خودش 3 ماهه برگردوند.

آخری :» دیشب یه پیکان خیلی داغون زد پشت ِ یه دناپلاس  دقیقا روبرو رستوران . دیدم راننده دنا مسلم ِ و آشناست . نزدیک رفتم دیدم میگه خانم 100 تومن بده برو . حالا هیچییییش نشده بود و زنده هم فقرررر از سر تا پاش داشت میریخت و یه بچه ی کوچیک هم تو ماشینش بود . مسلم رو کشیدم کنار گفتم : اصلا تو دلت میخواد صد تومنی که این میده رو خرج کنی ؟ تو ماه پیش خونه ات تموم شده که فقط 600 میلیون کم کم پولشه . ردش کن بره صد تومن من میدمت .

و اینکه :

تو هر دوره ای هستین ، هر روزگاری اگه میخواید مالتون زیاد و با برکت بشه فقط کمک کنید .

مالی که کمک بشه قطعا خداوند چند برابرش رو بهتون میده البته با برکتش رو !!!

کمک باید متناسب با درآمد باشه ، شده روزی که من نصف هرچی داشتم رو کمک کردم .

یعنی اگه من ماهی 15 میلیون مثلا درآمد دارم و ماهی 50 هزار تومن کمک میکنم این مسخره است.

پ ن :

هیییییییییییییییییییییییییچ کس منو نمیشناسه و حتی شهری که توش زندگی میکنم رو هم نمیدونه لطفا نزارید پای ریاکاری دلم میخواد بدونین که اگه سال بعد نوشتم 5 تا خونه خریدم دادم دست جوونای ِ دم ِ بخت نگید بابات پولدار بوده و بدونین همه چی از صفر شروع شده .

موارد ِ کمک ِ من خیلی بیشتر از این چیزاست . فقط به مردم بدون چشم داشت کمک کنید و ببینید خدا چیکار میکنه براتون .

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها